Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Peki burun estetiğinde önemli olan burnun gerçekten bir sıkıntısı olup olmadığını anlaşılmasını kişi isteyebilir ama burada doktor muayenesi çok önemlidir. Doktorun değerlendirmesi, doktorun ameliyat sonrası olabilecek şekil hakkında hastaya verdiği fikir önemlidir. Bu nispette düşünen genellikle genç hanımların 18 yaşından büyük olmasını istiyoruz. Çünkü hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak bütünlüğün sağlandığı yaş 18 yaş ‘tır. Estetik bütün operasyonlar için 01-18 yaş doldurun diyoruz hastalarımıza.

Burun estetiği en çok isteyen genç kızlar olgun, erkekler olsun nefes sıkıntısı ile beraber aynı operasyon sırasında burun şekillerinde istenen şekle gelmesini arzu edebiliyorlar işte. O yüzden biz operasyon öncesi ki artık kredi prim teknolojisi bizi çok kurtarıcı oldu. Ameliyat öncesi kişileri burnun yüzün harmonisin de nasıl duracağını nasıl şekil alacağını gösterebiliyoruz. Burunda 3d printer sistemi dediğimiz teknoloji bize kişilerin önce önden yandan her yönden burun maçlarıyla ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası şekillerini vermiş oluyor. Bu ameliyatı düşünen, karar veremeyen kişilerin acaba şekli nasıl olacak? Yüzüme yakışacak mı yoksa ben bunu yadırgar mıyım? Sorularına cevap vermiş oluyor.

Tabiki 3 boyutlu printerlere tasarladığımız burun şekilleri hiçbir zaman yüzde yüz garantili burun ameliyatı diye bir şey söyleyemeyiz. Bunlar kabaca olabilecek şekil. Cerrahın size tasarladığı burun şeklinin göstergesi olmuş oluyor. Burun operasyonları genellikle 22 buçuk saat kadar sürer. Operasyon sırasın da genel anestezi tercih ederiz. Ameliyat sırasında önce orta duvar dediğimiz burun orta duvarını septum dediğimiz yapıyor. Onarır, oradaki nefes sıkıntısı varsa o düzeltilmiş olur. Kaydedilen burun etleri eğer büyümüşse onlar küçültülür. Sonra da eğer burun kemeri varsa kemer alınır.
Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ucunda düşüklük varsa o düzeltilerek estetik operasyon tamamlanmış olur. Zor cerrahisi dediğimiz kırmadan burun estetiği günümüzde çok konuşuluyor. Çünkü bu konforu getirmiş oluyor ki hastaların şöyle aynı operasyonda hem burun şeklinin hem de nefes sıkıntısının giderilmesi, bunun dışında hiç kalmamış olması tamponsuz iyileşiyor olması, kişilerin rahatlatan unsurlar oluyor. Bunun operasyonundan sonra plastik bir atel yerleştiriyoruz. Bu otelin ortalama beş gün kadar kalıyor ki bu atelin konforu aynı zamanda da duş alabilirsiniz. Yani ameliyatının ertesi günü ılık suyla duş alabileceksiniz ve şekil olarak da estetik görünümü olmuş oluyor. Burun kemiğinde kırılmadığı için belki klasik burun operasyonlarından farklı olarak morluğunu şişliğiniz daha hafif geçmiş oluyor. Tabi burada kişinin de reaksiyonları da önemli.

Bazen kişi vücut reaksiyonu ağır olabiliyor. Ödemleri biraz fazla görebiliyoruz ya da morarabiliyor ama bunların hepsi geçicidir. Hiçbiri kalıcı olmadığı için ortalama bir hafta iki hafta içinde normal yaşantınıza dönebiliyorsunuz. Burun operasyonu geçiren tüm hastalarımızdan öne eğilme yerini ağır spor yapmaları ilk haftalar da talep ediyoruz. Sonra yavaş, yavaş ikinci, üçüncü haftadan sonra normal yürüyüşlerine ve sosyal hayatına dönmüş olurlar. 11 buçuk aylık süreden sonra da artık burun kemiği tamamen kaynamaya başladığı için normal yaşantıları spor hayatlarına başlayabiliyorlar. Burun operasyonların da önemli olan doğal burun şeklini koruyabilmek. Nefes sıkıntısını giderebilmek ve burnun her zaman şunu söyleriz, karakteristik özelliklerini koruyabilmek oluyor. Burun operasyonu düşünen tüm hastalarımıza bu kararı lütfen ailelerinizle birlikte verin diyoruz.

Çünkü onlar sizin estetik operasyon sürecinde en büyük yakınınızdaki destek olacaktır. Onların da onayını alın, gerçekten sizi rahatsız ediyorsa bu operasyonu olabilirsiniz. Burun operasyonu hep önerimiz bir kez olunması. O yüzden iyi düşünün iyi karar verin. Yaşınızın fiziki ve ruhsal bütünlüğünün tam oturduğu zamana denk getirin. Çünkü estetik operasyonlarda en büyük sıkıntımız ikinci, üçüncü kez operasyonlardır.

O yüzden diyoruz burun operasyonların da kişinin gerçekten ihtiyacı varsa bu operasyonu yaptırabilirsiniz. Bazı durumlar da sadece burun ucunda bir sıkıntı olabilir. Burun ucu düşüklüğü olabilir ya da burun ucu iki gibi gözükebilir bir fit diyoruz ona da burun ucunun kıkırdakları gözükmesine işte o zaman tip gazete dediğimiz sadece burun ucu estetiği operasyonu da yapılabiliyor ki bu çok daha rahat bir operasyon oluyor. Burun kemiğine dokunmadan eğrilikleri yoksa düzeltmeye ihtiyaç da yoksa sadece ucun da sıkıntı varsa ki bazen dokuyan istedi altında. Yani kişiyi unutmadan burun ucunun lokaline sizlik maddelerle uyuşturarak yapılabiliyor.

Kıkırdağın şekillendirilmesinde ne biliyoruz? Aynı gün içerisinde kişi hastaneden taburcu ediliyor. 35 gün sonra normal hayatına dönebilir. Bir başka durumda burun şeklinde sıkıntı olmayıp sadece nefes sıkıntısı olan hastalarda olabiliyor. O durumda burun orta duvar dediğimiz hep bunun düzeltilmesi ya da burun eti dediğimiz kongar’ın küçültülmesi oluyor olup sadece burun şekline dokunmadan nefes sıkıntısı düzeltilmiş düzeltme operasyonu olmuş oluyor ki bunda da ortalama iyileşme süreci iki ya da üç gün kadar olup, sonrasında normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Yorum Yaz

66 − 62 =