Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Burun şeklini değiştirmeyi hedefleyen ameliyat burun estetiği ameliyatıdır. Tıp dilinde rinoplasti adı verilen ameliyattır. Bu ameliyatta 2 önemli yaklaşım tarzı vardır. Bunlardan biri açık teknik öbürü kapalı tekniktir. Açık teknikte burun deliklerinin arasında burun cildini yapılan bir kesiyle ameliyat başlar. Böyle devam eder ve böyle biter. Kapalı teknikte ise burun cildinin hiçbir kesi yapmadan sadece ve sadece burun deliklerinden girerek ameliyat yapılır ve bu şekilde sonlandırılır. Yaklaşık 5 yıl öncesine kadar açık teknik çok popüler, bir tekniktir ve çok revaçtaydı.

Fakat ameliyatta kullanılan aletlerin teknolojisindeki gelişmeler, ameliyat tekniklerinin ilerlemesi ve hastaların talebi nedeniyle kapalı teknik ön plana çıkmıştır. Çünkü kapalı teknikte ameliyat süresi çok daha kısadır ve normal dokuya insan dokusuna daha az zarar verir. Daha az travma yaratır. Bu da ameliyat sonrasında iyileşme sürecini çok daha kısa, en çok korkulan morluk ödem gibi şikayetlerin mini male inmesine neden olur. Peki hangi tekniği seçmeliyiz veya hangi teknik bizim için daha önemlidir?

Burada hekiminizle birlikte karşılıklı güven ilişkisi içerisinde alacağınız karar ve sizin buna deniz çok önemlidir. Burada cerrahın tercihi önemlidir. Zira cerrah alışkın olduğu teknikte kendini daha güvende hisseder ve hastasına daha fazla faydalı olur.
Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Şunu da belirtmek isterim ki, burun ameliyatında hangi yöntem seçilirse seçilsin şu akıldan çıkarılmamalıdır ki, burun estetik olmaktan çok fonksiyonel bir organdır ve en önemli fonksiyonu da nefes almadır. Burun dışarıdan aldığımız nefesi ısıtıp temizleyerek akciğerlerdeki gaz alışverişine hazır hale getiren çok önemli bir organdır. Dolayısıyla eğer ki bunun dışında bir takım problemler varsa bunun bunun içinde bir takım problemlerle bi takım hastalıklarla birlikte olabileceğini unutmayınız ve hekiminizden bu konuda bilgi isteyiniz.

Burun kemerini ortadan kaldırmak için ortalama fiyat 1.250 TL ve 3.500 TL, Tamponsuz burun estetikleri içinde ortalama 2.000 TL ve 5.000 TL dir.

Burun estetiği denince en çok sorulan sorulardan biri, hangi yaş grubunda yapılır? Kadınlarda 17, erkeklerde 18 yaş sınırı dan başlamakla birlikte ideal 35 yaşına kadar yapılabiliyor. Ileriki yaşlarda da yapılabilir ancak derideki sarkmalar cilt deformiteleri revizyon ihtimalini arttırabilmektedir. Tabiki yaş dışında bir de kimlere yapılır? Burunda şekil bozukluğu olan burun sırtı yüksekliği burun ucu genişliği olan.

Burun tabanında aşırı şekil bozukluğu olan, onunla birlikte nefes alma problemi olan hem şekil hem fonksiyonel olarak sıkıntılı olan kişilere burun estetiği yapılabilir. Bunun tek başına estetik bir organ değildir. Aslında en önemli görevi nefes almadır. Bizim için en önemli görevi bu.

Ancak bunun yanında sosyal yaşantımızda bizi ön plana çıkaran yüzün tam ortasında adeta yüzün kalbi gibi bizi temsil eden bir yapıyı onarırken hem estetik hem de fonksiyonel kısmını bir arada olabileceğimiz bir ameliyat olarak bakmak gerekiyor ve bu anlayışla bunun tedavisini yapmak daha doğru olacaktır.

Tabi bir diğer önemli konu ise burun derisinin kalın ya da ince olması. Kalın derili biraz daha geç iyileşir. Geç form kazanırken ince deriler daha hızlı ve daha çabuk iyileşir. Ancak günün sonunda her ikisi de fonksiyonel ve estetik olarak daha iyi bir sonuç elde edilebilir. Tabi kalın ve ince deri demişken kalın deriler biraz daha geç iyileşiyor.

Morluk biraz daha geç toparlarken ince deriler daha hızlı mor ancak daha çabuk iyileşiyor. İyileşme genelde kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama ilk 3 ayda ciddi oranda burun iyileşir. Tam iyileşme ise 6 ay bir yılı bulur. Az önce söylediğim gibi tam iyileşme 3 ay ile bir yıl arasında olmakla birlikte sizin sosyal hayata dönüşünüz bandajları çıkmasıyla birlikte bir hafta 10 gün içinde sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

Yorum Yaz

55 + = 62