Botoksun Süresini Ve Etkisini Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Merhaba, medikal estetik hekimi dr orhan cesur ben, bugün sizlere botoksun etki süresinin kısalığından ve etkilerinin az olmasından kaynaklı sebeplerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle botoks nedir? Botulinum toksini adlı bakteriden üretilmiş olan botoks bizim ne işimize yarıyor? Sıklıkla botoks uyguladığımız noktalar alındaki kırışıklardır.

Kaz ayağı dediğimiz göz çevresi ve kaş arasındaki mimik çizgilerimizdir.

Biz uyguladığımız doz miktarı botoksun tutma süresini sulandırma tekniği, botoksun etkilerini ve hastamızın da sonrasında uygulama sonrası dikkat etmesi gereken dikkat etmemesinden kaynaklı sebepler botoksun etkisinin azlığına yada süresinin kısalığına etki sağlayacaktır.

Botoksun etkilerinin kısa sürmesi ya da istediğimiz gibi olmamasının sebepleri nelerdir?

Bunlar öncelikle botoks kişiye özel bir uygulamadır. Yani kişinin mimik çizgilerinin derinliğine yaşına ve cinsiyetine göre uygulanan doz miktarları değişmektedir.

Bu da uygulama hatalarından kaynaklı yetersiz doz ya da kişiye göre planlanmayan bir uygulama sebebiyle botoksun etkisi istediğimiz kadar olmayabilir ya da süresi beklediğimiz kadar gitmeyebilir.

Botoksun etkilerinin uzun sürmesi için kişiler nelere dikkat etmeli?

Öncelikle uygulamadan sonra 2 saat ayakkabı bağladı tarzda özellikle belirtiyoruz.

Botoksun Süresini Ve Etkisini Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Ayakkabı bağlar tarzda yere doğru eğilmeli 02-24 saat içerisinde alkol kesinlikle tüketilmemeli. 03-10 gün içerisinde ağır spor hamam sauna gibi aşırı terlemeye sebep olacak faaliyetlerden uzak durmalıyız.

Bunlar uyguladığınız botoks maddesinin vücudumuzdan atılmasına ve dolayısıyla da etkilerinin kısa sürmesine sebep olacaktır. Evet, botokstan sonra en çok dikkat etmemiz gereken konular bunlardır. Bugün sizlere botoksun süresini etkileyen faktörlerden bahsettim.

Bu 90 etkili bir şekilde yararlanmak istiyorsa bu anlattıklarıma dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

27 − = 22