Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Bugün sizleri kırışıklıklarla ilgili etkin tedavi yöntemi olan botoks hakkında bilgiler aktaracağım. Botoks clostridium botulinum bakterisinden elde edilen bir nörotoksindir, bu nöro toksin enjekte edildiği bölgede sinir iletimi durdurarak o bölgedeki kasların gevşemesine neden olur ve karışıklığı tedavi eder. Bu işlem yaklaşık olarak 40 yıldır şaşılık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılırken, yan etki olarak kırışıklıkları da tedavi ettiği görülmüş ve bu alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Yaklaşık olarak 2002 yılından beri fbi tarafından hem karışıklık tedavilerinde hem de terleme tedavilerinde onay alarak kullanıma girmiştir işte bu andan itibaren biz güvenli bu ilacı karışıklık tedavilerinde kullanmaktayız. Bu işlem alın bölgesinde iki kaş arasında göz kenarında diş gıcırdatmasın da burun kırışıklıkların da çene ucunda boyun kırışıklıklarında terleme tedavilerinde ve bazı migren tiplerinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Botoks ile Kırışıklık TedavisiBu işlem yaklaşık olarak 5 dakikalık bir süre içerisinde gerçekleştirmekte ve işlemin öncesinde bir lokal anestezi ile uyuşturulur. İşlemde herhangi bir ağrı ya da sızı yaşanmamaktadır, ikinci gün etki başlar. Onuncu gün etki tam olarak yerine oturmaktadır işte bu onuncu gün kontrolünü de gelmiştir. Kişi işlem yapıldığı merkezi tekrar yeniden geri dönerek yapılan işlemi kontrol ettir çünkü yapılan işlemde asimetri ya da bir takım farklılar olmakta, bu farklılıklar bu onuncu gün ilave bir doz yapılarak tedavi edilmektedir.

Bu işlem yaklaşık olarak kalıcılığı 3 ay 4 ay arasında olmakta. Yılda 3 kere önerilmektedir. Kırışıklıklar, derinleşme dan tedavi edildiğinde 100 güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle kırışıklıklar oluşmaya başladığında vakit geçirmeden bu tedavileri yaptırmak 100 güldürücü olacaktır. Sonuç olarak kırışıklıklarda ortaya çıkan yaşlanma sürecini ortadan kaldırmanın en iyi yöntemlerinden birinin de botoks olduğunu unutmamak gerekir.

Yorum Yaz

9 + 1 =