Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Merhaba ben medikal estetik hekimi dr Orhan Cesur, bugün sizlere ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri olan entropi hakkında bilgiler vereceğim. Peki nedir bu entropi uygulaması? Kas içine yapılan hızlı bir yüz germe yöntemidir. Uygulama yerimiz yaklaşık olarak şöyle belirlenir, uygulama kas içine yukarıya doğru kasımızı kaldırma şekilde yapılır ve böyle istediğimiz bölgenin hızlı bir şekilde yukarıya doğru toparlanmasını, dolayısıyla alt köşedeki jalan hattının belirlenmesini elmacıklarımızın ortaya çıkmasını ve alt bölgedeki bu dostlarımızın yukarıya doğru toparlanmasını sağlar.

Android kas lifleri arasında boşluklar oluşturarak germe işlemi yapan bir uygulamadır. Etkileri uygulamadan 15 dakika sonra ortaya çıkar ve yaklaşık 3 ila 5 saat içerisinde maksimum gerginliği yakalayarak başlar. 10 gün içerisinde içten dışa lifting etkisi yaratır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Yüzümüzde parlaklık ve canlılık yaratır, uygulaması kaç yaşında başlar? Endokrin uygulaması için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Yüzde asimetri olan tüm hastalarımızda yaş sınırlaması olmaksızın uygulanabilir ve tek seanslık bir uygulamadır. 50 yaş üzeri hastalarımızda ihtiyaç halinde bir buçuk ay 2 ay sonra ikinci bir seans aynı bölgeye yapılabilir. Endokrin etkileri yaklaşık 8 ile 12 ay sürmektedir, uygulama herhangi bir bölge sınırı olmaksızın kas kütlesi var olan her bölgede uygulanabilir.

Ancak sıklıkta bizim tercih ettiğimiz orta yüz bölgesi yüz sarkmalarında kullanmaktır. Uygulamalar kasa yapılan uygulamalar olduğu için uygulama sonrasında geri dönüşte kasta herhangi bir kayba herhangi bir zarara yol açmaz.  Entropi uygulamasından sonra özellikle dikkat etmemiz gerekenler 15 gün boyunca hamam sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durmak, aşırı terlemekten kaçınmak ve özellikle uzman bir hekime uygulamanın yaptırılması ÖNEMLİDİR sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

63 + = 66