Ameliyatsız Yüz Dolgusu

Merhaba ben dr. Taha Mehmetoğlu estetik ve plastik cerrahi uzmanıyım. Özellikle size ameliyatsız estetik işlemler nedir, ne zaman yapılıyor? Onlardan bahsetmek istiyorum tabiki bunların önünde en çok karşılaştığımız botulinum toksin tipi veya botoks ve dolgu işlemi aklımıza geliyor. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ve aynı zamanda cilt yapısıyla birlikte bazı yüz bölgemizde kırışıklıklar oluşabiliyor. Tabiki bunların tedavisinde botoksu daha çok kullanıyoruz. Kaş arası kırışıklıkları olsun, alın bölgesi kırışıklar göz kenarındaki kaşıkları botoksla çözebiliyoruz ve bazı hastalarda yüzün şekil bozuklukları olabilir.

Özellikle köşe bir yüz olabilir. Bu yüz bölgesinde masseter kaslarının, çiğneme kaslarının aşırı hipertrofisi sonucunda yüzde şekil bozuklukları oluşabiliyor. Batum toksini ile bu şekil bozukluklarını gidebiliyoruz. Aynı zamanda bu hastalarda dişlerini sıkma gibi işlemleri de tedavi etmiş oluyoruz. Botox boyun bölgesinde kullanılabiliyor. Bazen yaşın ilerlemesiyle birlikte boyundaki pas mal kasların bantlar oluşturmasında botoks da en önemli çözümü oluşturmaktadır.

Ameliyatsız Yüz DolgusuYaşımız ilerledikçe yüz bölgesindeki bazı bağların zayıflamasıyla birlikte yerçekimiyle de birlikte etki edince yüz bölgemizde ciddi bir şekilde sarkmalar oluşuyor.

Elmacık kemik üzerindeki dokunun nispeten aşağı kaymasıyla, alt göz kapaklarının altında kemik kısmı açığa çıkması sonucunda orada olukların oluşmasında dolguları rahat bir şekilde kullanabiliyoruz. Daha sonra yüzümüz aşağı sarktıktan sonra her 2 burun kenarındaki çizgilerin derinleşmesi sonucunda dudak köşelerinin aşağı inmesi sonucunda burada oluşan oluklar da dolgu işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

Bunun dışında dolguyu özellikle dudaklarda da çok sık kullanıyoruz. Burundaki ufak şekil bozukluklarında botoks dolgu ile çözebiliyoruz. Eğer gerçekten de burunda kemer minimal ise ön arka tarafında ön tarafına doğru yapmakla veya burun ucu aşağıdaysa burun ucunu yukarı kaldıra biliyoruz ve dolgularla burundaki kısmen şekil bozukluklarını gidebiliyoruz.

Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Yorum Yaz

+ 56 = 57