Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bugün ameliyatsız zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğim. Bu yöntemler sıcak lipoliz, soğuk lipoliz, elektromanyetik dalgalar ve radyofrekans yardımıyla yapılan lipoliz yöntemleridir. Herhangi bir ameliyat işlemi gerektirmez. Günümüzde özellikle pandemi sürecinde de mecburi kapanmadan dolayı sportif aktivitelerin azalması, bölgesel birikimlerini daha da artmasına sebep olmaktadır. Bu yöntemler ameliyatsız olarak uygulanabildiği için hastalar da bunu daha çok tercih edilmektedir.

Lipoliz de cihazla 1064 m dalga boyunda lazer enerjisi kullanılarak cildin derinliğinde sıcaklık oluşturularak yağın parçalanması ve vücut tarafından atılımı hedeflenir. Soğuk lipoliz de yine benzer bir mantık söz konusu. Cildin altında yine eksi 4 santigrat derecede bir ısı azaltımı yapılarak yağların parçalanması kristalleşmesi sağlanır. Daha sonra da vücut tarafından bu yağlar atılır. Üçüncü alternatif seçenek ise hem kasların aktivitesini artıran hem de yağ dokuda yıkıma sebep olan elektromanyetik dalga kullanılarak yapılan uygulamadır.

Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Bu uygulamalar genelde kombine olarak da yapılabilir. Bütün uygulamalarda sonuç görebilmek için minimum 4 hafta gibi bir süre beklemek gerekiyor 12 nci haftada ise net sonuçlar ortaya çıkıyor. Özellikle bölgesel sorun olan yani spor yapan ancak simit bölgesini veremeyen diğer vücut alanlarında kilo verdiği halde basen bölgesindeki birikimini veremeyen hastalar için uygun bir yöntem işlemesini aslında ağrılar olabilir. Ancak sonrasında minimal düzeyde hafif ağrı kesiciler ile geçirilebilecek ağrılar oluşabiliyor.

Bu uygulamalar bölgesel yağ birikimi olan tüm yaş gruplarında 18 yaş üstü 65 altı bütün yaş gruplarına uygulanabilir, uygulanamayacak. Hasta grupları ise genel bizim muayene mizde değerlendirip karar verdiğimiz bir grup hastamız var. Tarzı problemi olan hastalarda kan sulandırıcı kullanan hastalarda kalp veya başka rahatsızlıkları olan hastalarda bu uygulamalarda dikkatli olmak gerekiyor. Ameliyatsız bölgesel zayıflama aylık periyotlar halinde yapılması.
Ikinci bir seansın bir ay sonra değerlendirilerek karar verilmesi önerilmektedir.

Yorum Yaz

47 − = 38