Aletli Pilates ile Zayıflama

ALETLİ PİLATES

Merhaba bugün sizlere vücut sağlığımız için oldukça faydalı olan pilates metodundan bahsedeceğim. Pilates Joseph pilates tarafından kasları kuvvetlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz metodudur. Pilatesle vücudumuzu daha iyi tanıyabiliriz. Hatta daha önce farkında olmadığımız kaslarım bile çalıştığını hisseder.

Bunun olumlu etkilerini günlük yaşantımız da görebiliriz. Egzersizler minder üzerinde ya da pilates için özel dizayn edilmiş aletlerle yapılır. Aletli pilates, klasik pilates’ten farklı olarak direnç yayları barındıran bir ekipmandır. Ekipmanlar reformu cadillac beril ve şehir olarak karşımıza çıkabilirler.

Bizler aletli pilatesle ilk hedef olarak kas kuvveti artırmak, kasları uygun uzunluk seviyesine getirmek, eklemin hareket kabiliyetini artırmak ve vücudun çekirdek bölgesi diyebileceğimiz kore bölgesini güçlendirerek kişinin yaşam kalitesini artırmak adına egzersiz programlarımızı şekillendiriyoruz. Özellikle spor yapması zor ve tehlikeli olan bel fıtığı boyun fıtığı, eklem rahatsızlıkları olan kişilerin bu tür fiziksel rahatsızlıkların oluşumunu önlemek ve artık başlamış olan rahatsızlıkların verdiği ağrıları en aza indirmek için egzersiz programlarını ekleyebiliriz.

Aletli Pilates ile ZayıflamaBununla birlikte modern çağın bize getirmiş olduğu alışkanlıkların bir sonucu olarak en çok karşılaştığımız poster rahatsızlıkları olan kifoz, skolyoz gibi fiziksel rahatsızlıkların önlenmesinde tedavi sürecinde aletli pilates egzersizlerinin tercih ve tavsiye edildiğini görüyoruz.

Burada en önemli nokta egzersizlerin alanında kendini geliştirmiş uzman eğitmenler eşliğinde yapılmasıdır. Fakat tüm bunlar yalnızca fiziksel rahatsızlıkları olan kişilerin aletli pilates yapabileceği anlamına gelmez. Her birey 9 yaşından itibaren klasik pilates ,13 yaşından itibaren aletli pilates yapabilir. Pilates sıkılaşmak, şekillendirmek, fit bir vücuda sahip olmak ve en önemlisi yaşam kalitenizi artırmak amacıyla günlük rutinlerini eklemeliyiz.

Yorum Yaz

− 1 = 1