Akupunktur ile Zayıflama | Akupunkturun Zayıflamadaki Etkileri

Merhaba, bu gün obezite ve akupunktur tedavisinden bahsedeceğim. Korumaya bağlı eve kapandığınız bu günlerde hem hareket aktivitemiz azaldı. Hem yeme alışkanlıklarımız bozuldu. Buna bağlı olarak genelde birçok insan kilo aldı. Tabi biz bu kilolardan kurtulmak istiyor isek bir an önce karar verip başlamamız lazım. Çünkü bir kilo ne kadar kalıcı olursa ondan kurtulmak o kadar zor olur diyelim. 2 ayda verilen kiloları daha kolay veririz ama 1-2 yıl sonra çok daha zor veririz. Diğer önemli bir unsur çocuklarımız.

Çocukları şişmanladığı zaman, hücre sayıları artar. Hücre biz buna itiraz ediyoruz. İleride bunların kilo vermeleri daha zor olacaktır. Biz burada 4 tane önemli kuraldan bahsetmek istiyoruz. Birincisi akşamları erken hafif yememiz lazım. Yatmadan 5 saat önce akşam yemeğini yemek lazım, ikinci kuralımız hamur ve tatlıdan uzak durmamız lazım. Çünkü karbonhidrat içerikli gıdalar çok kolay bir şekilde yağa dönüşürler.

Üçüncü kuralımız hareket aktivitenizi artırmanız lazım. Son olarak da günde hastalarımıza 8-10 bardak arasında su içmelerini tavsiye ediyoruz. Tabii obezitenin birçok tedavisi var. Bu tedavilerden biri akapunktur tedavisi akupunktur bir bütüncül dengeleyici tedavidir. Diyelim bir insan hem hastalığından kurtulmak istiyor ise ve kilo vermek istiyor ise, kişinin hem bedenin hem ruhun hem dengeli hem de sağlıklı olması lazım. Tam da bu sırada akupuntur devreye giriyor. Çünkü diyet yapmak isteyen bir insan stres le necek mide barsak sisteminde sorunlar olacak. Mide yanmaları olabilir.
Akupunktur ile Zayıflama | Akupunkturun Zayıflamadaki Etkileri

Hızlı oluşabilir, işte aşırı iştah olabilir. Buna bağlı durumlarda akapunkturu rahatlıkla kullanıyoruz. Çünkü akupunktur iştah azaltır, çabuk doymayı sağlar, metabolizmayı hızlandırır. Hem sinirlere iyi gelir. Hem sindirime iyi gelir. Kısaca akupuntur tedavisi ile normale göre hem daha hızlı kilo veririz. Hem normale göre daha kolay kilo veririz. Tabi kilo vermeye kadar kiloyu korumak da önemli. Koruma tedavisinde biz hastalarımıza özel bir diyet vermiyoruz. Sadece ayda bir defa hastaların takibini yapmak istiyoruz.

Kendinize dikkat edin, kendisine faydası olmayanın başkalarına da faydası olmaz. Sağlıkla kalın.

Yorum Yaz

+ 33 = 40