Akıllı Lazerle Leke Tedavisi

Akıllı lazer denince son teknoloji ürünü 1927 nanometre tulum enerjisinden bahsetmek gerekiyor. Peki bu türlüsü ne işe yarıyor? Tüm enerjisiyle 1927 nanometre ışık saçan bir lazer sistemi, cildinizdeki epidermis ve dermis deki melanosit adı verdiğimiz lekeleri yok etmek için tasarlanmış güneşten oluşan melazma güneş lekesi daha önceden çocukluk yaşında başınıza gelmiş akne tedavisi sonucu oluşan scarleti yok etmekte.

Kullanılan bu lazer sisteminin diğer sistemlerden farkı ne?

Diğer yöntemlerde leke tedavisi yapıldıktan 3 ay sonra lekelerinin büyük bir kısmı belki de daha fazlası geri gelmekte. Oysa akıllı lazerde 3 ay sonra ribaunt etkisi yüzde 20, yüzde 30 lara kadar ulaşmakta. Bu ne demek oluyor? Yani var olan lekelerin yüzde 70 gibi büyük bir kısmı 3 aylık, bir tedavi sürecinde tamamen yok oluyor.

Bu tedavi süreci yalnızca bir seans, 10 onbeş dakikalık lazer uygulamasıyla mümkün, eğer ki epidermisin yeni oluşmuş bir lekeniz varsa bunun için yalnızca bir seans yaptırmanız genellikle yeterli geliyor.

Akıllı Lazerle Leke TedavisiAncak leke çok daha derine gitmişse, yani melanosit dediğimiz pigmentler derimize kadar ulaşmışsa ve leke iyice oturmuş 2 veya 3 seans akıllı lazer yapmak gerekiyor. Sonrasında derinin epitelise olması için deriye kremler sürmek gerekiyor, bir aylık bir tedavi kürüne alıyoruz ve 3 ayla 6 ay arasında düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak gerekiyor.

Akıllı lazer tedavisinde yaş aralığı yoktur. Her yaşta uygulanabilir. 18 yaşından sonra seksenli doksanlı yaşlara kadar kadın erkek kullanılabilir. Uygulamadan 15 dakika önce anestezik krem uygulanır. Daha sonra bu anestezik krem silindikten sonra bölgeye lazer uygulaması yapılır. Leke tedavisinde sonbahar ve kış ayları doğru zamanlamadır. En azından ribaunt etkisini engellemek maksatlı olarak bizler leke tedavisini sonbahar ve kış aylarında yapıyoruz bol, güneşli ve güzel günleriniz olsun.

Yorum Yaz

1 + 2 =