AKILLI LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Akıllı lazer denince son teknoloji ürünü 1927 nanometre tulum enerjisinden bahsetmek gerekiyor. Peki bu tüm enerjisi ne işe yarıyor? Tüm enerjisiyle 1927 nanometre ışık saçan bir lazer sistemi cildinizdeki epidermis ve dermisdeki melanosit adı verdiğimiz lekelerini yok etmek için tasarlanmış güneşten oluşan melazma güneş lekesi daha önceden çocukluk yaşında başınıza gelmiş akne tedavisi sonucu oluşan çıkarları.

Yok etmekte kullanılan bir lazer sistemi peki diğer sistemlerden farkını diğer yöntemlerle leke tedavisi yapıldıktan 3 ay sonra lekelerinin büyük bir kısmı belki de daha fazlası geri gelmekte. Oysa akıllı lazerde 3 ay sonra ribaunt etkisi yüzde 20, yüzde 30 lara kadar ulaşmakta. Bu ne demek oluyor yani var olan lekelerin izinin yüzde 70 gibi büyük bir kısmı 3 aylık bir tedavi sürecinde tamamen yok oluyor.

AKILLI LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Bu tedavi süreci yalnızca bir seans 10 onbeş dakikalık lazer uygulamasıyla mümkün. Eğer ki epiderm ise yeni oluşmuş bir linkiniz varsa bunun için yalnızca bir seans akıllı lazer yaptırmanız genellikle yeterli geliyor. Ancak leke çok daha derine gitmişse yani melanosit dediğimiz pigmentler derinin ne kadar ulaşmışsa ve leke iyice oturmuşsa 2 veya 3 seans akıllı defter yapmak gerekiyor.

Sonrasında derini nitelikte olması için deriye kremler sürmek gerekiyor bir aylık bir tedavi kürü alıyoruz ve 3 ay ile 6 ay arasında düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak gerekiyor. Akıllı tedavisinde yaş aralığı yoktur. Her yaşta uygulanabilir. 18 yaşından sonra seksenli doksanlı yaşlara kadar kadın erkek kullanılabilir uygulamadan 15 dakika önce anestezik krem uygulanır. Daha sonra bu anestezik krem silindikten sonra bölgeye lazer uygulaması yapılır. Leke tedavisinde sonbahar ve kış ayları doğru zamanlama dır. En azından ribaunt etkiyi engellemek maksatlı olarak bizlere leke tedavisini sonbahar ve kış aylarında yapıyoruz.

Yorum Yaz

− 2 = 1